Mentor

Emre Kara

Proludus Eğitim ve Danışmanlık - Kurucu | Eğitmen | Danışman

Proludus Eğitim ve Danışmanlık şirketinin kurucusudur. Eğitmenlik ve danışmanlık görevlerini üstlenmektedir.

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden lisans ve yüksek lisans derecelerini aldı. Yüksek lisans öğrenimi sırasında bir dönem Danimarka’da Aarhus İşletme Okulu’nda işletme ve ekonomi öğrenimi gördü.

İş hayatına Unilever’de finans uzmanı olarak başladı. Kişisel bakım ve saç bakım kategorilerinde Türkiye, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Rusya bölgelerinden sorumluydu.

Sonrasında Bain & Company’nin İstanbul ofisinde 5 sene yönetim danışmanlığı yaptı. Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu’daki perakende, tüketici ürünleri, ev aletleri, hava yolları, teknoloji ve lojistik sektöründen birçok şirket ile danışmanlık projeleri yaptı. Uzmanlık alanları strateji, dijital dönüşüm, operasyonel karlılık, çevik iş yapış şekilleri ve çevik organizasyon, sadakat programları tasarımı, çağrı merkezi optimizasyonu, mağaza içi satış stratejileri ve pazara giriş stratejileridir.

Çevik (Agile) iş yapış şekilleri konusunda uzmanlaşmıştır. Çevik iş yapış metotlarının, Türkiye’deki şirketlerin iş birimleri altındaki projelerde uygulanmasının öncülerindendir. Şirketlere, iş birimlerinde çevik proje takımlarının kurulmasında ve bu projelerin çevik iş yapış metotları ile hayata geçirilmesinde gerekli danışmanlık hizmetlerini ve eğitimleri vermektedir.

emPulse adında şirketlere çalışan bağlılığı platformu sağlayan bir girişimin kurucu ortağıdır.

Kurumsal şirket çalışanlarına etkin sunum hazırlama üzerine vaka çalışması odaklı eğitimler vermektedir. Üst düzey yöneticilerin sunumlarını hazırlayan bir sunum tasarım ajansının kurucu ortağıdır. KWORKS ve BTM gibi kuluçka merkezlerinde yatırımcı sunumu hazırlama üzerine eğitmenlik ve mentörlük yapmaktadır.

Randevu Formu