Mentor

Dr. Serkan Yeşilyurt

Bahçeşehir Üniversitesi Finansal Araştırma ve Uygulama Merkezi - Koordinatör

1983 yılında Ordu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu’da tamamladı. Lisans öğrenimini 2003-2008 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi / Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümlerinden aldı. Mesleki kariyerine 2008 yılında Bahçeşehir Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak başladı.

Sermaye Piyasaları ve Finans Alanında 2011 yılında yüksek lisans ve 2018 yılında Finans alanında doktorasını tamamladı ve Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi Finans Bölümü’ne öğretim üyesi olarak atandı. Aynı Fakültede 2013 yılında Finansal Araştırma ve Uygulama Merkezini kurdu ve Merkez koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

Dr. Serkan Yeşilyurt, üniversitelerde ve sivil toplum kuruluşlarında İstatistik, Ekonometri, Finansal Analiz, Portföy Yönetimi, Risk Analizi, Şirket Satın Alma ve Birleşme, Türev Piyasalar, Teknik Analiz ve Finansal Okuryazarlık konularında ders vermektedir. Yeşilyurt’un bu konularda yayımlanmış makaleleri ve çalışmaları bulunmaktadır. Akademik hayatı boyunca birçok STK’da girişimcilerin finansal becerilerinin arttırılması üzerine seminerler veren Yeşilyurt, danışmanlıklar yaptı ve akademik projeler yürüttü.

Evli ve 1 çocuk babası Yeşilyurt, iyi derecede İngilizce biliyor.

Randevu Formu