Yükleniyor...

2018 yılından bu yana Akbank Özel Bankacılık ve Yatırım Hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Keler, bu görevinin yanı sıra Ak Portföy Yönetimi A.Ş.de Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Akbank’taki mevcut görevinden önce, 2011-2017 yıllarında Ak Portföy Yönetimi A.Ş.de CEO, 2006-2011 yıllarında, Fortis Portföy’de CEO ve Global Exco üyesi olarak görev almıştır. 2009-2010 yıllarında Hong Kong ABN AMRO Asset Management Inc.de Yönetim Kurulu Üyesi görevi üstlenmiştir. Fortis Portföy’e katılmadan Koç Portföy Yönetimi’nde Genel Müdür Yardımcısı ve öncesinde sektörde birçok farklı kurumda çeşitli kademelerde görev almıştır.

TED Ankara Koleji’nden mezun olan Keler, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Lisansının akabinde Bilkent Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamış olup, Galatasaray Üniversitesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisansı, Harvard Business School Management Programı ve Marmara Üniversitesi Bankacılık Alanı Doktora derecelerine sahiptir.

2008-2011 yıllarında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstütüsü’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Başkanlığını yürüten ve Borsa İstanbul A.Ş. Danışma Kurulu Üyesi olan Keler, Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD) Başkanlığı, Avrupa Fon ve Portföy Yönetimi Derneği (EFAMA) Yönetim Kurulu Üyeliği, Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve CFA Society of Istanbul Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.