Yükleniyor...

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi İşletme (MBA) bölümlerinde tamamlamıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde İşletme doktora programına tez aşamasında devam etmektedir. İngilizce, Almanca ve başlangıç seviyesinde Arapça bilmektedir.

1997’de çalışma hayatına başlamıştır. Microsoft’ta 1998’de Destek Mühendisi, 1999’da Program Uzmanı, 2000’den itibaren Windows Uluslararası Ürün Geliştirme Grubunda Program Yöneticisi olarak görev yapmıştır.

Ziraat Teknoloji’de (eski ismi Fintek Finansal Teknoloji Hizmetleri A.Ş.) 2007’de BT Mimarisi Müdürü, 2009’da Proje Yönetim Ofisi Müdürü, 2011’de BT Güvenlik Müdürü olarak çalışma hayatına devam etmiş, 2013’de Kurumsal Gelişim Direktörü olarak atanmıştır.

2014’de Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş.’de Bilgi Teknolojileri, Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi, İK ve Destek Hizmetlerinden sorumlu Grup Müdürü olmuştur.

2015’de kurulan Enerji Piyasaları İşletme A.Ş.’de Başkan Danışmanı olarak başlamış, Strateji Geliştirme Direktörü olarak atanmıştır. İlk 5 yıllık stratejik plan, iş geliştirme, enerji piyasalarında şeffaflık platformu, doğalgaz ve yeni piyasalar, dış ilişkiler ve yurtdışı üyelikler, eğitim ve araştırma faaliyetlerini yürütmüştür.

2016’da Borsa Grubu bünyesinde Takasbank Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. BISTECH dönüşüm programı, Ar-Ge Merkezi kurulumu, Merkez Bankasından devralınan Çek Takas hizmeti, Altın Transfer Sistemi, Doğalgaz Piyasası teminat ve nakit takas yönetimi, SWAP piyasası gibi yeni hizmetlerin bilgi sistemleri kurulumu ve uygulama geliştirme çalışmalarını yönetmiştir. Mobil uygulamalar geliştirme ve blokzincir projeleri yanısıra; BT altyapı geliştirme, iş sürekliliği ve yedekleme, servis odaklı mimari kurulumu, kurumsal mimari planlama, süreç yönetim sistemi kurulumu gibi kurumsal gelişim çalışmalarını yürütmüştür.

Nisan 2019’da Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atanarak göreve başlamıştır.