Yükleniyor...

Sıkça Sorulan Sorular

Serathon-in, odak noktasının sermaye piyasası olduğu, bilgisayar programcıları, grafik tasarımcıları, arayüz tasarımcıları ve proje yöneticileri de dahil olmak üzere katılanların yoğun bir şekilde yazılım projelerinin geliştirilmesi amacıyla diğer takımlar ile rekabet içerisinde bulunduğu bir hackathondur.

Serathon-in, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği eşgüdümünde, fintek şirketlerinin ve yatırımlarının sermaye piyasası kurum ve ürünleri hakkında farkındalıklarını artırmak amacıyla düzenlenmektedir.

Türkiye’nin ilk sermaye piyasası hackathonu olan Serathon-in kapsamında, takımlardan sermaye piyasaları alanında yaşanan sorunlara çözüm üretebilecek proje geliştirmelerini bekliyoruz. Sektörde faaliyet gösteren kurumların katkısıyla oluşturulan sermaye piyasası sorun kümesine ulaşmak için tıklayınız.

Etkinliğe sermaye piyasasına ilgi duyan herkes katılabilir.

Finalist takımlara projelerini geliştirmeleri için 48 saat süre verilecektir.

Sermaye piyasası hackathonuna katılım tamamen ücretsizdir.

Serathon-in’e en az 2 en fazla 5 kişiden oluşan bir takımla katılabilirsiniz. Ekipte mutlaka bir yazılımcı (developer) olması gerekmektedir. Zorunlu olmamakla birlikte takımda bir tasarımcı ve bir iş geliştirici olması tavsiye edilmektedir.

Workinton, Levent 199 lokasyonunda düzenlenecektir. Adres: Levent 199 Plaza Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No: 199 Şişli – İstanbul

  • Konu sınırlaması olmayacaktır.
  • Projenin ilk kez kodlanması/üretilmesi çok önemlidir. Hazır kütüphane kullanılabilir, ancak proje baştan sona etkinlik esnasında kodlanmalıdır. Daha önce farklı bir etkinlikte sunulmamış olması gerekmektedir.
  • Jüriye sunulacak yeni fikirlerde, API kullanımı zorunlu olmamakla birlikte, Jüri değerlendirmesinde API kullanımı “ek puanla” değerlendirilecektir.
  • Yarışma öncesinde iletilen sermaye piyasası sorunlarına çözüm üretilmesi “ek puanla” değerlendirilecektir.

Başvuru bu <a href=”/basvuruformu”>link adresi</a> üzerinden yapılacaktır.

Takımların sermaye piyasasında yaşanan sorunların çözümünde yararlanabilecekleri Veri ve API seti envanteri oluşturulmuştur. Serathon-in kapsamında katılımcılara sunulacak verilere, uygulama programlama ara yüzlerine (API) ve açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz. Tamamen açık olan bazı veri setlerine şimdiden ulaşabildiği gibi, bazı veriler ise etkinlik günü kullanıcı adı ve şifreyle katılımcılarla paylaşılacak.

Finalde projesini çalışır halde getirebilen ekipler sunum yapabilecektir. Projenin sunumları bittikten sonra, jürimiz aşağıdaki kriterlere göre kazanan projeleri belirleyecektir.

  • Özgünlük & yenilikçilik
  • Yapılabilirlik
  • Fikrin hangi sorunu çözdüğü
  • Finansal & sosyal etki
  • Sunum performansı

1.projeye 20.000 TL, 2.projeye 15.000 TL, 3.projeye 10.000 TL tutarında “yatırım fonu varlık dağılımı” ödülü verilecektir.

Bilgisayarınızı, şarj aletlerinizi, geliştirme yapacağınız ortamları, sizi tanımak için kullanacağımız bir kimliğinizi ve kişisel eşyalarınızı getirmeyi unutmayın. Diğer tüm malzemeleri size sağlıyor olacağız. Ancak eğer ihtiyaç duyuyorsanız, ek donanım da getirebilirsiniz.
18 yaşın altındaki katılımcılar finale kalmaları halinde veli izin dilekçelerini getirmelidir.

Tüm şartlara ulaşmak için şartnameyi inceleyebilirsiniz.

Hayır, sunacağınız projeyi etkinlik esnasında geliştirmelisiniz.

Projelere ilişkin fikri mülkiyet hakları katılımcılara ait olacaktır.